Volboreta Bags

Kde se vzaly Volboreta Bags

Jmenuji se Kateřina Fraguela. Cesta k mé první vlastnoručně vyrobené kabelce začala dlouhým hledáním prostorné, jednoduché a zároveň elegantní kabelky, která hodně vydrží. Najít přesně takovou se mi nedařilo.

Rozhodla jsem se, že si ji tedy navrhnu a vyrobím sama. Zkušenosti s navrhováním nebo s prací s kůží jsem ale neměla vůbec žádné. Tak začal dlouhý proces poznávání kůže, učení se jak s tímto překrásným a voňavým materiálem pracovat, jaké jsou jeho druhy a na co se hodí, jak se dá kůže barvit atd.

Postupně začaly vznikat první návrhy a první kabelky. Ne všechno se hned podařilo, každou novou kabelku jsem předělávala a vylepšovala tak, aby byl výsledek podle mých představ.

Jaké jsou Volboreta Bags

Navrhuji kabelky minimalistického designu, ve kterém podle mého názoru nejlépe vynikne krása a přirozenost ušlechtilého materiálu. Ráda kombinuji barvy i odlišné druhy kůže. Začala jsem s kabelkami větších rozměrů, které osobně preferuji, postupem času ale začaly vznikat i kabelky menší a malé, aby si u mne dokázala vybrat každá žena a také aby každý kousek materiálu našel své využití.

 

české kožené kabelky
ruční výroba

Moje kabelky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní přírodní kůže převážně ze Španělska.

Nepoužívám žádné stroje, všechny kabelky jsou kompletně ručně vyrobené a ušité. Nad každou kabelkou trávím hodně času, abych si byla jistá kvalitou zpracování a životností výrobku.

Kabelky jsou šity tzv. sedlovým stehem, který je velmi pevný a vydrží. Je také charakteristickým a jedinečným znakem a odlišuje tak ručně šité výrobky od těch zpracovaných na stroji.

Barevná vášeň

Materiál na některé své kabelky si ráda barvím sama, dodává jim to osobitost a zvláštnost. Každý výrobek se tak stává naprostým originálem. S barvami také ráda experimentuji a snažím se tak vytvořit opravdu originální design.

kožená kabelka Volboreta Bags
kožená kabelka Volboreta Bags
ruční barvení
menší kožená kabelka
kožená kabelka Lagoon product image

Názvy

 

Většina mých kabelek má krásná galicijská jména.

Můj manžel a zároveň největší podporovatel pochází z Galicie, jedné z autonomních oblastí Španělska na severozápadě Pyrenejského poloostrova. On mne tedy zásobuje úžasnými exotickými názvy pro moje modely.

Jejich význam někdy lehce souvisí s daným modelem, někdy jen odkazují na kousek této krásné země.

Ameas, Ermida, Costela, Arzúa, Mosteiro a další jsou jména malých městeček v Galicii.

Raposo je liška.